+90 (312)502 11 99 +90 (312)502 11 89 Altay Mah. Söğüt Cad. 14/106 Eryaman - Etimesgut / ANKARA
Hizmetlerle ilgili teklif almak ister misiniz?
Teklif Al

Biz Kimiz?

METROPOL SAVUNMA VE GÜVENLİK A.Ş

Özel güvenlik sektöründe en üstün ve kaliteli hizmeti sunmak, değerleri doğrultusunda etkili bir güvenlik hizmeti sağlamak amacı ile kurulan bir anonim şirkettir.

  Her geçen gün taktik ve yöntem değiştiren suç grupları nedeniyle, özel güvenlik kavramı standart bir yaşam gerekliliği halini almıştır.

  Bu gerekliliğin bilinciyle Türkiye çapında 5188 sayılı yasa kapsamında faaliyet gösteren METROPOL GÜVENLİK A.Ş bu alanda uzmanlığın ve nitelikli hizmetin önemini bilerek hareket etmektedir.

NEYİ AMAÇLIYORUZ ?

 • Sektöründe lider ve örnek bir kuruluş olmak,
 • Önleyici güvenlik hizmetlerini çağın gereğine göre sağlamak,
 • Olması muhtemel olayların öncesinde alınacak tedbirlerle olayların gerçekleşmesini önlemek,
 • Caydırıcılığı tam anlamıyla sağlayarak, çalıştığımız gerçek ve tüzel kişilere çağın gerektirdiği en üstün güvenlik hizmetini, en modern güvenlik altyapı donanımları ve teçhizatıyla birlikte sağlamak,
 • Personelin ve ziyaretçilerin güvenlik ve emniyetini sağlayacak hizmeti sunmak,
 • Hizmetin kesintisiz ve sorunsuz sürmesini sağlamak,
 • Gerekli prosedürlerin hazırlanması için yardımcı olmak,
 • Güvenlik ekibinin çeşitli görevlerinde etkin proje yönetimi ve denetimi sağlamak,
 • Yüksek seviyede eğitilmiş ve motive olmuş güvenlik ekibini oluşturmak, Gerektiği zamanlar ve ek görevler için yeterli sayıda eğitimli güvenlik personeli sağlamak

METROPOL’ÜN VAZGEÇİLMEZLERİ

METROPOL GÜVENLİK AŞ, gerek kendi personeli ile olan iletişiminde, gerek çözüm ortaklığı kurduğu kişi yada kuruluşlarla olan iletişiminde, 3 D KURALI ile hareket etmektir.

  DÜRÜSTLÜK, DİKKAT VE DİSİPLİN, METROPOL GÜVENLİK AŞ’nin vazgeçilmez değerleridir.

 

 

DÜRÜSTLÜK

 Bir METROPOL çalışanı dürüsttür, çözüm ortaklığı kurduğu kişi yada kurumların huzurla yaşamasına katkı sağladığın bilincindedir. Ayrıca dürüstlük; bir düşüncenin serbestçe açıklamasını, uygunsuzlukların bildirilmesini, aksaklık ve olumsuzlukların saklamamasını da içermektedir.

DİKKAT

  Profesyonellik; görmeyi, duymayı ve anında değerlendirmeyi gerektirir. Göz; olanı, beyin; olacağı görür. METROPOL GÜVENLİK AŞ çalışanı dikkati ile potansiyel riskleri ve görev yaptığı alan içerisinde ve çevresinde meydana gelebilecek olumsuzlukları önleyecektir.

DİSİPLİN

  METROPOL GÜVENLİK A.Ş çalışanı, yalnızca yükümlü olduğu görevleri ifa ederken değil, şirket yöneticileri ile iş ortaklığı kurulmuş yöneticiler ve görev yaptığı bölgedeki tüm çalışanlar, sakinler ve ziyaretçiler ile olan ilişkilerinde de lakaytlıktan kaçınacak, disiplini bir an olsun elden bırakmayacaktır.

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

  Çalıştığımız tüm kurum, kuruluş, işletme, tesis ile gerçek ve tüzel kişilerin sunduğumuz hizmeti memnuniyet ile karşılamaları en temel presnsiplerimizdir.

YARDIMSEVERLİK

  METROPOL GÜVENLİK A.Ş çalışanı, gerektiğinde kendisi ile doğrudan ilgili olmasa dahi yardım elini uzatacaktır. Kendi hayatını emniyetli kılmak suretiyle müdahale gerektiren bir olay vuku bulduğunda yardımcı olmaktan bir an olsun geri durmayacaktır. İnsan ve tüm canlı hayatının dokunulmaz ve değer biçilmez olduğunun bilincinde ve sorumluğunda görevini ifa edecektir.

 KALİTE POLİTİKASI

  Kalite politikamız; METROPOL GÜVENLİK AŞ’nin hedeflerini, kaliteye olan taahhütlerini ve müşterilerine hizmet için sunduğu kriterleri kapsamaktadır. Önceliğimiz, hukuk kuralları, toplumsal değerler ve evrensel insan haklarından feragat etmeden faaliyetlerimizi sürdürmektir.

NERELERE HİZMET VERİYORUZ ?

METROPOL GÜVENLİK AŞ, 5188 Sayılı Kanun çerçevesinde, alanında uzmanlaşmış kadrosuyla, görev yaptığı alanlarda nitelikli ve kaliteli bir güvenlik hizmeti taahhüt eder. Bu kapsamda;

 • Projeye özel güvenlik hizmetleri
 • Güvenlik otomasyon yönetimi
 • Kameralı kontrol sistemi hizmeti
 • Özel organizasyon güvenliği
 • Personel eğitimi ile güvenlik hizmetlerini yürütmektedir.
METROPOL GÜVENLİK AŞ İLE ÇALIŞMAK SİZE NELER KAZANDIRIR?
 1. İmzalayacağınız hizmet sözleşmesi kapsamında, dönemsel maliyetleriniz sabitlenir.
 2. Personellerimiz disiplinli görünüş ve davranışlarıyla huzurlu ve güvenli bir çalışma ortamı hazırlar.
 3. Personel temininde, zaman kaybı, işgücü kaybı ve mali kayıplarınız ortadan kalkar, işletme verimliliğiniz artar.
 4. Çalışanların yasal yükümlülükleri, size yük olmaktan çıkar.
 5. Muhasebe yükünüz ve maliyetleriniz düşer.
 6. Sürekli eğitime ve denetime tutulmuş, yetenekleri ve performansları doğrulanmış personel ile çalışma olanağı sağlar.
 7. Yangında ve su baskını gibi felaketlerde ilk müdahalede bulunabilecek bilinçli ve eğitimli personele sahip olursunuz.
 8. Değişen ihtiyaçlarınıza, anında cevap verilir.
 9. Fayda-maliyet yaklaşımını en optimal seviyede tutarsınız.
 10. İnsan kaynakları, halkla ilişkiler gibi ek maliyet yaratan birimlerin mali sorumluluğu ortadan kalkar.
 11. Sözleşme maliyeti ek bir maliyet oluşturmaz, aksine personel maliyeti olarak direkt gider kabul edilir.
 12. İşyeri hekimi, iş güvenliği uzmanı maliyetinden muaf olursunuz.
 13. Performansından memnun kalınmayan personel olduğunda, herhangi bir risk taşımadan gerekli değişiklik anında yapılır.
 14. Fazla mesai, kıdem veya ihbar tazminatı ödemezsiniz.
 15. Danışmanlığımız ile güvenlik personelinin ve ekipmanlarının en uygun ve doğru şekilde kullanılması ile konuya ayıracağınız bütçe küçülür.
 16. Güvenlik personelleri görev yerlerinde her zaman kontrol edilir ve denetimi sağlanır, denetim ve kontrollerin daha ciddi yapılması ve aksaklıkların anında bildirilmesinde kolaylık sağlar.
 17. 5188 Sayılı Özel Güvenlik ve Koruma Hizmetleri’ne İlişkin Yasa ve Yönetmelik kapsamında alacağınız güvenlik hizmetleri için resmi kurumlarla yapmanız gereken tüm yazışmalar ve işlemlere vakit ayırmak yerine asli işlerinize yoğunlaşırsınız.
 18. Hizmet standartlarımız, birçok projede bizzat yaşayarak elde ettiğimiz deneyimlerimiz almış olduğunuz güvenlik hizmetindeki mükemmelliği arttıracaktır.
 19. Özellikle projedeki yönetimden doğacak hatalar, ekipman ve teçhizatta yaşanabilecek sorunlar, sizin değil bizim sorumluluğumuzda olacak, siz hiçbir zaman sorunlarla muhatap olmayacak ve her zaman faal teçhizat bulacaksınız.
 20. Kaynak yetersizliği gibi konularda önlem almak yada önlem alınmadığı takdirde olası maliyetlere katlanmak bizim uhdemizde olacağından, risk minimizasyonunuz sağlanmış olacaktır.
 21. Beklediğiniz hizmet kalitesini en üst düzeyde karşılayacak olan insan kaynağının temini ve projenizde oluşabilecek olası personel değişiklikleri, hızlı ve ek bir maliyet yaratmadan tarafımızdan karşılanacak, geniş insan kaynağımız ile hizmet hiç aksamadan devam edecektir.
 22. Kullanılacak teçhizat, donanım, üniforma gibi malzemenin bizim tarafımızdan sağlanması, stoklanması, bakım onarım ve depolama gibi hizmetlerin tarafımızdan verilmesi sizin bütün yükünüzü hafifletecek, bu huşularda yapmanız gereken tüm maliyetleriniz sıfırlanacaktır.
 23. Firmamız tarafından görevlendirilen personelimiz, özel güvenlik eğitimi alarak ÖGG Kimlik Kartı sahibi bulunduğundan, aldığınız hizmet tamamen yasaldır ve bu yüzden istenilmeyen bir durumla karşılaşıldığı zaman, yasanın tüm imkanlarından yararlanabilir, yasanın korumasından eksiksiz faydalanabilirsiniz.
 24. Özel güvenlik görevlilerinin, üçüncü şahıslara bir zarar vermesi durumunda, hiçbir sorumluluk üstlenmeden, Özel Güvenlik Mali Sorumluluk Sigortamızdan yararlanma imkanı elde edersiniz.
 25. Çalıştırdığımız personelimiz, adli herhangi bir olay yaşanması neticesinde, devlet kolluk kuvvetleri ile emniyet birimlerine rahatlıkla ifade vererek şahitlik yapabilir, çünkü yaptığımız iş tamamen hukukidir.